Lokutus
Ego sum Lokutus flagellum dei

Jak (ne) hrát Travian
25.11.2007
jen tak

Každý se jistě setkal s komentářovým spamem typu Travian. Typicky se na nějakém frekventovaném fóru objevil blábol typu:

Jo, to je fakt hrozný. Mrkni sem, tam najdeš všechno: http://www.travian.cz/?uc=cz123456789.

Je jasné, že to je osobní odkaz nějakého mouly, který chce takto vydělat. Někdo mu na ten odkaz klikne, a moulovi jdou penízky. Úspěšně jsem to dlouho ignoroval, až mi to jednou nedalo a ten web si otevřel. Nikoliv přes ten osobní odkaz, ale přímo. A zjistil jsem, že je to on-line hra německého původu. A protože mám k on-line hrám veskrze pozitivní vztah, rozhodl jsem se to vyzkoušet.Celý článek

Bloguje a skryté funkce
19.11.2007
jen tak


Objevil jsem super funkci bloguje. Sice nevím, k čemu je dobrá, ale líbí se mi. Když zadáte URL libovolného blogu a nakonec přidáte koncovou závorku, zobrazí se vám poslední článek toho blogu.

Viz:

http://lokutus.bloguje.cz/)

http://chucpe.bloguje.cz/)

http://hekko.bloguje.cz/) 

http://letinka.bloguje.cz/) 

http://roj.bloguje.cz/)

Das ist gud! ;-)

Aktualizace: Hm, takhle to funguje i s jinými znaky, ale co je fakt hustý, zkuste si přidat nakonec místo závorky třeba zavináč, anebo vykřičník.

Teplé svatby
19.11.2007
buzz

Teplé svatby jsme si už povolili. Někdo to považuje dokonce za liberální krok, co na tom, že fakticky je to jen další diskriminační a separační praktika, schovaná do spousty populistických blábolů a schválená jen za účelem rozšíření voličské základny. Kdo by taky socanům věřil kydy o liberálnosti jejich politiky. Ti by klidně slíbili každému muslimovi 27 panen a celostátní zákaz vepřového, pokud je bude volit. V případě teplých svateb to je tak, že vlk se nažral a kozy zůstaly celé.

Celý článek

Socialismus bez komentáře
19.11.2007
socania

No comment
Demonstrace proti stávce

No jo, no... ta revoluce, vlastně
18.11.2007
buzz

Původně jsem to neměl v úmyslu vůbec načínat, ale když už o tom píší jiní, tak jen krátce a se zpožděním.

Celý článek

Hutka, Nohavica, popularita, frustrace a jedna tlustá čára
14.11.2007
buzz

Představte si, že je rok 1945. Konec války. V německu vítězí ve volbách lidová fronta a její přední představitel prohlašuje, že nemá smysl ohlížet se zpět. Je potřeba udělat tlustou čáru za minulostí. Ve volbách do parlamentu kandidují za různé strany lidé, kteří před pár měsíci potají spálili nacistickou uniformu a urputně se snaží zapomenout na miliony mrtvých židů. Každé ráno před zrcadlem přesvědčují sami sebe, že to zničené město za oknem a ti mrtví po celém světě s nimi nemají nic společného. Snaží se oddělit své předchozí skutky od současného stavu mysli.

Rok 1961. Opět se v médiích objevilo jméno dalšího konfidenta, který za války udával své přátele. A není ani překvapením, že jde opět o mediálně známou tvář. Ty statisíce dalších konfidentů, gestapáků a nácků nikdo nezná, protože jsou nikdo. Nemají jméno, pro média jsou nezajímaví. Celý národ diskutuje jen o této známé tváři, objeví se jeho zastánci, i jeho odpůrci. Ozvou se i přeživší oběti nacismu, ale jejich hlas už nikdo neposlouchá. Je nová doba, dorostla nová generace. Generace Rock'nRollu, květin a lásky. Válka a její hrůzy jsou zapomenuty. Na vysokých postech sedí někdejší nacističtí pohlaváři, žádný Norimberg nebyl a čas setřel jejich vinu na mlhavou vzpomínku, co nestojí ani za mávnutí rukou.Celý článek

Frustrace z politiky? Je tu řešení...
7.11.2007
jen tak

Tak jsem tuhle kdesi narazil na něco, kde se povídalo o Křišťálové noci a pochodu nácků přes pražské židovské město. Mimo jiné se tam psalo o tom, že někteří politici hodlají podpořit obyvatele této čtvrti a udělat živý řetěz. Zúčastnit se mají někteří borci z ČSSD a ODS. Konkrétně například Tlustý, dRáth. Účast prý přislíbili dokonce i někteří pražští radní.

Celý článek